Výuka lukostřelby

Výuka lukostřelby

Začátečníci


Práce se začátečníkem má dva cíle: Naučit ho chovat se tak, aby se sám a nebo někoho jiného při lukostřelbě nezranil. A za druhé se postarat o to, aby se při lukostřelbě dobře bavil, aby si ve svém vědomí zakotvil pozitivní náhled na lukostřeleckou činnost jako takovou. Pokud se tyto dva cíle podaří dobře zvládnout, můžeme pokročit k náročnějším činnostem a tréninkům. Pokročilí
 
Abychom mohli říct, že jsme nějakou činnost zvládli musíme ji provézt 10.000 krát. To se v našem případě může rovnat 10.000 lukostřeleckých tréninkových hodin a nebo 10.000 vystřelených šípů. Ve fázi pokročilého lukostřelce máme před sebou nekonečný dril. Neustálé opakování výstřelů, nekonečné opakování lukostřelecké techniky dokud nenabudeme technické jistoty a dokonalosti. Druhý cíl, který sledujeme je ladění lukostřeleckého vybavení a hledání nářadí a kategorie, ve které chceme do budoucna střílet. Ve fázi pokročilého „hobíka“ se můžete ukotvit na vždy a je to naprosto v pořádku a dobrá zábava pro Vás.


Závodníci

V této fázi se většina střelců pohybuje mezi Pokročilým a Závodníkem, tam a zpět. Ale když uděláme konečné rozhodnutí, chci být závodníkem, čeká nás v první řadě investice do lukostřeleckého vybavení. Následné stanovení konkrétních závodů, kterých se chci zúčastnit a cílů = umístění, kterých bych chtěl dosáhnout a stanovení tréninkového plánu: Týdenní výstřelové objemy, podpůrné pohybové aktivity, mentální příprava, strava a odpočinek.

.
S dětmi čern.jpg
3DL.png
hohenau.png
LS%20WA.png
lukostelec.png
banner.bmp
brno terénní.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one